Ultrazvuková čistička, 3l

Kód: GTSONIC-T33057
1 hodnocení
Značka: PT TOOLS
4 606,47 Kč 3 807 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis ultrazvukové čističky

  • Ultrazvuková čistička je vhodná k čištění menších předmětů
  • Čistička se dá použít v 2 úrovních: 1.: 100%-ní intenzivní, 60%-ní jemná
  • Termostatické vyhřívání: 20-80 ℃

Jak funguje ultrazvuková čistička?

  • Ultrazvuková čistička v čistícím roztoku se zvukovými vlnami vytváří bubliny. Tyto bubliny proudí v roztoku a srazí se s předmětem které je třeba čistit. Bubliny při nárazu se prasknou a vytvořená energie odstraní nečistotu z povrchu. Bubliny mezi otvory se dostanou dovnitř součástky. Čistící proces se dá nastavit ve dvou úrovních aktivní (100%) a jemné čištění (60%). S roztokem se zvýší účinnost čištění. Během čištění tekutina se nepřetržitě proudí, a z uvolněné energie se zahřívá, proto třeba podařilo vytvořit chlazení. Třeba dát pozor na to, aby zahřívalo se čisticí roztok nepřehřáli čištěnou součástku. Ultrazvuková čistička nepoškozuje materiál a povrch součástky. Účinnost čištění můžeme zvýšit s přidaným chemické látky, které snižují povrchové napětí vody (s menším odporem se voda snadněji dostane mezi malé otvory). Existují takové chemické látky které podporují tvorbu bublin. V případě, že použijeme chemické látky, je třeba dbát na to jaký vliv bude mít na čištěný povrch.


Na co můžeme použít ultrazvukovou čističku?

  • Ultrazvuková čistička lze použít na všech anorganických materiálech. Je vhodná k odstranění všech organických a neorganických nečistot, které nejsou chemicky vázané na součástku. Je široce použitelný, neboť zajišťuje bezchemické čištění a netřeba rozebrat samotnou součástku.
  • V elektronickém průmyslu ultrazvukovou čističku používají k odstranění kovových pilin, nečistot od oleje, oxidaci.
  • K čištění mechanických zařízení ultrazvukovou čističku používají k odstranění kovových pilin, mastí a jiných nečistot.
  • V automobilovém průmyslu je velmi užitečná k odstranění plastových zbytků, olejů, mastí, prachu skleněných vláken, grafitů, dehtu, saze. Karosářské díly, díly motoru, např .: ventily, žhavící svíčka, palivové čerpadlo.
  • K odstranění oxidaci, usazenin, nečistot ze šperků, hodinářských dílů.
  • Ve zdravotnictví ultrazvukovou čističku používají k čištění skleněných a kovových zařízení od zbytků léků a na dezinfekci.

Technické údaje

MateriálSUS304 nerezavějící ocel
Nastavení času0-20 min.
Frekvence40kHz
Výkon100W
Objem nádoby3l
Max. plnící objem2.15l
Rozměr nádoby 240x140x100mm
Nastavitelná teplota  20-80°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: