Ultrazvuková čistička, 1.2l, 50W

Kód: VGT-1613T3054
1 hodnocení
Značka: PT TOOLS
2 590,61 Kč 2 141 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na co můžeme použít ultrazvukovou čističku?

  • Ultrazvuková čistička je vhodná k odstranění všech organických a neorganických nečistot: jako prach, plísně, řasy, oleje, tuky (rostlinné, živočišné, chemické). Jediným kritériem je aby, nečistota nebyla chemicky vázána na součástku, která je čištěna. V ultrazvukové čističce se dá čistit každý pevný předmět, co se týče materiálu kov, sklo, guma, plast, keramika. Pro čištění samotnou součástku netřeba rozebrat, mycí roztok se dostane dovnitř mezi otvory. Je široce použitelný u automobilových součástek, elektronických zařízení, zdravotnických přístrojů a na čištění šperků.

Jak funguje ultrazvuková čistička?

  • Ultrazvuková čistička čistí s čisticím roztokem, který obsahuje mikroskopické bubliny, které se dostanou dovnitř součástky mezi otvory. Bubliny při proudění se srazí s předměty, přičemž se bublina praskne, a se uvolňují energie, které odstraňují usazené nečistoty. Bubliny v roztoku se vytvářejí se 20-400kHz zvukovými vlnami, které vytváří stroj. Ultrazvuková čistička nevyžaduje speciální čistící roztok, úplně stačí i čistá voda. Účinnost čištění můžeme zvýšit s přidaným chemické látky, které snižují povrchové napětí vody (s menším odporem se voda snáze dostane mezi malé otvory). Existují takové chemické látky které podporují tvorbu bublin. V případě, že použijeme chemické látky, je třeba dbát na to jaký vliv bude mít na čištěný povrch. Během čištění tekutina se nepřetržitě proudí, a z uvolněné energie se zahřívá, proto je třeba se podařilo vytvořit chlazení. Je třeba dát pozor i na to, aby zahřívalo se čisticí roztok přehřátí čištěnou součástku. U velmi zaschlých nečistotách se vyplatí čištění provést v několika etapách.

Výhody ultrazvukové čističky

  • Během ultrazvukového čištění nezanechává zbytky chemikálií. Čištěná součástka fyzicky není namáhána, jeho materiál se nemění. Součástky se dají čistit v jednom celku bez demontáže.

 

MateriálSUS304 nerezová ocel
Nastavenie času0-20 min.
Frekvence40kHz
Výkon50W
Objem nádoby1.2l
Max. plnící objem0.8l
Rozměr nádoby150x140x65mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: